top of page

Protesta akcija 5. martā

Latvijas Meža īpašnieku biedrība, kuras biedri esam arī mēs, rīko protesta akciju, lai pievērstu uzmanību svarīgam jautājumam: aizsardzības teritoriju nepaplašināšanu bez taisnīgām kompensācijām. Daudzi no jums jau ir saskārušies ar netaisnīgiem ierobežojumiem, kas rada ekonomiskus zaudējumus, ko valsts kompensācija (līdz 190EUR/ha gadā) neaptver.

 

Kad un kur: Protesta akcijas datums ir 5.marts, Rīgā. Galvenais notikums notiks pie Ministru kabineta, lai parādītu, ka mēs, meža īpašnieki, esam nozīmīga sabiedrības daļa, kas vairs neklusēs.

 

Galvenās prasības:

Nē aizsargājamām teritorijām bez taisnīgas kompensāciju sistēmas ieviešanas

Ieviest dinamisku ne statisku aprobežojumu sistēmu (t.i. ja vērtība, kamdēļ platība izveidota vairs tur nav, piemēram mikroliegums ir jāatceļ)

Veidot nevis valsts uzspiestu, bet brīvprātīgu dabas aizsardzības sistēmu, kur īpašnieks pats var piedāvāt kādu platību, slēgt līgumu ar valsti uz terminētu periodu, saņemt kompensāciju)

 

Lai organizatori labāk plānotu akciju, lūdzam aizpildīt šo formu līdz 18.februārim (svētdienai) par jūsu iespējām piedalīties un par savām domām: https://forms.gle/c4r3hvEH6GoBHUby9

Tāpat informējiet arī citus meža īpašniekus!

Commenti


bottom of page