top of page

Jauno biedru iepazīstināšana


Zigmārs Bružus


“Mani sauc Zigmārs Bružus. Esmu jaunais biedrs Latvijas Agronomu biedrībā. Tajā iestājos, lai sevi pilnveidotu un uzzinātu aktuālos jaunumus lauksaimniecības nozarē. Jau no agras bērnības mana dzīve ir saistīta ar lauksaimniecību, jo palīdzēju vecākiem zemnieku saimniecībā. Dzīves laikā esmu strādājis dažādos uzņēmumos, kas saistīti ar lauksaimniecisko darbību. Krājot praktisko pieredzi, sapratu, ka vēlos sevi attīstīt vēl vairāk un iestājos Latvijas Lauksaimniecības universitātē (tagad tā pārdēvēta par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti). Pabeidzot studijas ieguvu profesionālo bakalaura grādu lauksaimniecībā un lauksaimnieciskās ražošanas vadītāja kvalifikāciju. Šobrīd savas darba gaitas esmu saistījis ar uzņēmumu LKS “Dāmnieki”, kurā veicu darba vadītāja un agronoma pienākumus. Paralēli vadu ģimenes saimniecību un arī veicu visus nepieciešamos darbus tajā. Brīvajā laikā patīk medīt un makšķerēt.”
Niks Ozols


"Esmu Niks Ozols, agronoms pirmajā paaudzē. Man ir burvīga sieva un 4 mēnešus veca meitiņa. Nupat esmu iestājies Latvijas Agronomu biedrībā, lai atrastu līdzīgus domubiedrus, dalītos pieredzē un uzklausītu citus. Ikdienā strādāju Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātē Augu aizsardzības zinātniskajā institūtā Agrihortā, kurā nodarbojos ar visdažādākajiem lauksaimniecības problēmu risināšanu saistītiem pētījumiem. Kā arī sadarbojos ar apdrošināšanas kompānijām saimniecību kultūraugu bojājumu un ražas zudumu regulēšanā. Esmu mācījies Auces vidusskolā, Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (tagad LBTU) 2016. gadā ieguvu bakalauru ar prof. agronoms laukkopis, bet 2019. gadā akadēmisko maģistru agronomijā. Ārpus ikdienas dzīves kopš 18 gadiem aktīvi piedalos Zemessardzes mācībās apgūstot militāro taktiku, izdzīvošanas un kaujas iemaņas ar dažādiem transportlīdzekļiem un kājnieku atbalsta ieročiem - bezatgrūdes un zenītlielgabalu, granātmetēju u.c. Kopš 2017. gada I. semestra esmu LBTU studentu korporācijas Ventonia aktīvā konventa biedrs."
Ieva Engelsone


“Mani sauc Ieva Engelsone, esmu Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes, Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes 4. kursa studente. Vēl mazliet un drīz iegūšu profesionālo bakalaura grādu kā agronoms ar specializāciju laukkopībā. Esmu mamma 2 meitām, papildus ģimenes dzīvei un studijām, ikdienā darbojos arī ģimenes saimniecībā. Par Latvijas Agronomu biedrības biedru kļuvu tāpēc, lai turpinātu papildināt savas zināšanas ar dažādiem viedokļiem no jau pieredzējušiem agronomiem, kā arī, lai sekotu līdz visam jaunajam, kas saistīts ar lauksaimniecību.

Brīvajā laikā patīk kopā ar ģimeni atklāt un iepazīt jaunas apskates vietas gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām"
Madara Engelsone


"Esmu jaunā Latvijas Agronomu biedrības biedre Madara Engelsone. Biedrībā iestājos, lai stiprinātu tās sastāvu pārstāvot lauksaimnieku intereses, kā arī, lai pilnveidotu sevi kā agronomu, aizgūstot iemaņas no citiem biedrības agronomiem. Pašlaik studēju Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātē (iepriekš dēvētajā Lauksaimniecības fakultātē) 4. kursā. Pēc studijām tiks iegūts profesionālais bakalaura grāds lauksaimniecībā ar kvalifikāciju agronoms ar specializāciju laukkopībā. Studēt nolēmu šajā jomā, jo tas man ļoti interesē un nav labākas profesijas par šo!

Ārpus studijām aktīvi palīdzu darbos vecāku saimniecībā, kuri nodarbojās ar piena lopkopību. Brīvo laiku, cik viņš ir, patīk pavadīt pie dabas, aizrauj sēņošana."
Dāniels Udalovs


"Esmu Dāniels Udalovs. Nesen esmu iestājies Latvijas Agronomu biedrībā, lai atrastu domubiedrus ar līdzīgiem uzskatiem un domāšanu par lauksaimniecību. Esmu beidzis LLU lauksaimniecības fakultāti - dārzkopības virzienu. Šobrīd turpinu studēt maģistrantūrā. Patlaban strādāju zinātnē - Dārzkopības institūtā Dobelē, ar ābelēm. Ikdienā apsaimniekoju piemājas laukus ģimenes un arī nedaudz realizācijas vajadzībām. Ir vairākas siltumnīcas un pašam ļoti patīk puķkopība, kolekcionēju tomātu sēklas, dālijas un daudz citu puķu"
Elīna Taujēna 


"Esmu Elīna Taujēna, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes lauksaimniecības programmas 3. kursa studente, ar specializācijas virzienu – agronoms laukkopībā. Ārpus studijām strādāju ģimenes saimniecībā, bet brīvajā laikā kā papildus nodarbi esmu izvēlējusies handbolu, kas ļauj izrauties ne tikai no ierastās ikdienas, bet arī motivē būt fiziski aktīvai. Pievienojos Latvijas Agronomu biedrībai ar mērķi papildināt jau esošās zināšanas par un ap lauksaimniecības attīstību, būt apritē un dzirdēt jaunākās lauksaimniecības aktualitātes, kā arī gūt vērtīgus padomus un ieteikumus no sev interesējošās jomas speciālistiem – agronomiem."
Daina Feldmane


"Ikdienā strādāju ar saldo un skābo ķiršu lauka pētījumiem Dārzkopības institūtā – kopā ar kolēģiem organizējam kopšanas darbus, veicam izmēģinājumus, vācam un analizējam datus.

Dārzkopību apguvu Bulduru Dārzkopības tehnikumā. Pēc tam studēju lauksaimniecību Jelgavā, Lauksaimniecības universitātē. Studējot LLU maģistratūrā, uzsāku darbu Dārzkopības institūtā. Mani hobiji ir – dziedāt korī, lasīt grāmatas, priecāties par ūdenskritumiem un peldēties Latvijas skaistajos ūdeņos. Agronomu Biedrībā iestājos, lai satiktos un apspriestos ar domubiedriem."
Madara Misule


"Pēc horoskopa dzimusi zemes zīmē - vērsis, ar saknēm lauksaimnieku dzimtās vairākās paaudzēs. Studējot par finansisti, sapratu, ka izglītība noteikti turpināsies lauksaimniecībā un tā nonācu Latvijas Lauksaimniecības universitātes (šobrīd LBTU) Lauksaimniecības fakultātē (šobrīd LPTF), kur esmu vēljoprojām, darbojoties ar topošajiem lauksaimniecības speciālistiem un virzoties uz zinātņu doktora grādu. Iestājos biedrībā, lai apmainītos ar pieredzi un paplašinātu kontaktu loku. Patīk dejot un ceļot.

Stāvēsim ar abām kājām pie zemes un turpināsim darīt savu darbu, lolojot Latvijas laukus!" 


Commenti


bottom of page